Twee voetbalfamilies met een hart voor PEC Zwolle

Twee voetbalfamilies met een hart voor PEC Zwolle

Albert van der Haar speelde als verdediger meer dan 550 wedstrijden voor PEC / FC Zwolle. Zoon Damian maakt sinds het seizoen 2023-2024 vast deel uit van de selectie van PEC Zwolle en verlengde afgelopen week zijn contract tot medio 2028. Martin Reijnders kwam in meer dan 200 wedstrijden als spits uit voor PEC / FC Zwolle. Een lastig te verdedigen aanvaller die geregeld raak schoot voor onze club. Zoon Eliano Reijnders tekende in 2018 zijn eerste profcontract bij PEC Zwolle.

Vaders werden en zonen van beide families worden 'onze jongens' genoemd. Zij hebben een blauw-wit hart. Wat betekent de IJsselderby voor hen?


Albert van der Haar: ,,Mijn eerste derby, poeh... het zal omstreeks 1994 zijn geweest. Een bekerwedstrijd als ik me niet vergis, uit bij Go Ahead. Zij speelden in de Eredivisie en wij in de Eerste Divisie. Wij verloren, het was de enige derby dat mij dat is overkomen. Er zaten wat gelijkspelletjes tussen, maar in mijn jaren waren we echt te sterk voor de club uit Deventer. In de nadagen van mijn voetbalcarrière speelden wij in Deventer met aan de bal een sublieme Arne Slot de Eagles helemaal zoek. Die wedstrijd heb ik echt genoten van onze overmacht. Bij de IJsselderby gaat het om meer dan drie punten. De supporters en de buitenwacht in de regio leven ernaartoe. Het is Zwolle tegen Deventer. Aan Damian heb ik voor vanmiddag maar één advies: winnen en genieten."


Martin Reijnders: ,,Net als Albert waren we in mijn tijd te sterk voor Deventer. Ik heb nooit een IJsselderby verloren. Een wedstrijd die ik niet snel vergeet was uit op de Adelaarhorst. Onder trainer Jan Everse en met collega spits Jan Bruin werden we daar periodekampioen. Wat een feest was dat. Met onze supporters in het uitvak die schreeuwden 'de IJssel is van ons'. Voor veel supporters is de derby de belangrijkste wedstrijd van het jaar.  Als Zwollenaar begrijp ik dat, maar als voetballer weet ik dat de IJsselderby net als een andere wedstrijd hooguit drie punten oplevert. Voor Zwolle staan eer en trots voorop, maar belangrijker zijn de drie punten. Eliano moet vandaag met de absolute wil om te winnen het veld opgaan en genieten van de sfeer op de tribunes."


Damian van der Haar: ,,Vorig jaar zat ik beide derby’s op de bank. Dan voel je echt dat de sfeer rond de wedstrijd anders is dan de wedstrijden die ik in de jeugd tegen de Eagles gespeeld heb. Dit jaar uit tegen Go Ahead Eagles speelde ik mijn eerste derby. Ik had het nog niet eerder meegemaakt maar het uitzwaaien van de spelersbus door de supporters was indrukwekkend. In Deventer gaf ik twee keer een voorassist. Voor de rust speelden we vol vertrouwen en beter dan Go Ahead. Zij hebben een goede ploeg dat bewijst het zowel in de beker als in de competitie. Vanmiddag moeten wij het initiatief nemen en ons eigen spel spelen, dan komt het goed."


Eliano Reijnders: Als Zwollenaar en voetballer bij PEC Zwolle weet ik wat er op het spel staat als we tegen de Eagles spelen. Het gaat om meer dan de punten.  Supporters spreken mij op straat in de week voor de wedstrijd daarover aan. Dan is het geweldig om in de derby de te scoren. Dat gebeurde vorig seizoen na een combinatie met Ferdy Druijff. Het was fantastisch dat ik de 1-0 kon inschieten. Rechts en laag in de hoek. Toen ging er wel iets door mij heen. Jammer dat het toch nog 1-1 werd. Ik verwacht vanmiddag een wedstrijd met veel strijd. Vanaf het begin moeten we de knop omzetten, ons eigen spel spelen en voor de volle winst gaan. Dat we thuis spelen is in ons voordeel. Ik verwacht sfeer en steun vanaf de tribunes zoals altijd en vooral in de IJsselderby. En zoals in de tijd van mijn vader, de IJssel moet weer van ons zijn."