PEC Zwolle pakt de winst tegen Heracles Almelo

PEC Zwolle pakt de winst tegen Heracles Almelo

PEC Zwolle heeft een hele belangrijke overwinning geboekt. In het eigen MAC3PARK stadion is een doelpunt van Anselmo García Mac Nulty voldoende voor een zege op Heracles Almelo: 1-0.

PEC Zwolle begon voortvarend aan het duel met Heracles Almelo. Na vijf minuten leek Thijs Oosting de 1-0 binnen te schieten, maar hij deed dit vanuit buitenspelpositie. PEC bleef de aanval zoeken waar het kon en dat leidde uiteindelijk wel tot de openingstreffer. Na een goede aanval over meerdere schijven kwam de bal bij Anselmo García Mac Nulty.


De verdediger, voor de wedstrijd gehuldigd voor zijn honderdste officiële wedstrijd in het shirt van PEC Zwolle, besloot vanaf een meter of 30 eens uit te halen. Via een Heraclied viel de bal over doelman Timo Jansons binnen: 1-0. Het leidde tot een fase met meer kansen voor PEC Zwolle. Uit een corner kwam de bal voor de voeten van Koen Kostons, maar zijn poging werd knap gekeerd door keeper Jansink.


Na de rust werd Heracles wat dreigender. Gevaarlijkste moment was een schot van Mimeirhel Benita, maar De Graaff redde prima. Na iets meer dan een uur spelen moest Sem Scheperman er met twee keer geel vanaf. Hij kreeg binnen honderdtwintig seconden twee gele kaarten voorgehouden van scheidsrechter Rob Dieperink.


Beide ploegen kregen in het restant nog een aantal grote kansen. Benita faalde oog in oog met De Graaff, de bal ging net naast het Zwolse doel. Kaj de Rooij leek de bevrijdende 2-0 te maken voor Zwolle, maar hij bleek buitenspel te staan. Niet veel later overkwam Kostons hetzelfde. Zijn doelpunt leek loepzuiver, maar in de aanloop naar de goal stond Thijs Oosting nipt buitenspel.


Uiteindelijk bleef het bij 1-0, waarmee PEC Zwolle drie belangrijke punten pakte en zich tevens veiligspeelde in de VriendenLoterij Eredivisie.


Volgende week zondag wacht de laatste uitwedstrijd van het seizoen. De reis gaat naar Fortuna Sittard, waar om 16.45 uur wordt afgetrapt. 


PEC Zwolle – Heracles Almelo 1-0 (1-0).

Toeschouwers: 13.749

Scheidsrechter: Dieperink

Rode kaart: 63. Scheperman (Heracles Almelo), 2x geel

Gele kaarten: Thomas, Floranus (PEC Zwolle), Van Hoorenbeeck, Van der Kust, Scheperman (Heracles Almelo)

 

Opstellingen:

PEC Zwolle: De Graaff, Aertssen, Graves, Mac Nulty, Floranus (81. Velthuis), Thomas (72. Fichtinger), Buurmeester, Oosting, Velanas (72. Monteiro), Kostons, De Rooij


Heracles Almelo: Jansink, Benita (87. Hamamioglu), Mirani, Van der Kust (46. Wieckhoff), Engels (59. Ahlstrand), Zamburek (70. Cestic), Van Gilst, Van Hoorenbeeck, Kulenovic, Scheperman, Ould-Chikh (59. Limbombe)


Scoreverloop:

19. García Mac Nulty 1-0