Statement Go Ahead Eagles - PEC Zwolle

Statement Go Ahead Eagles - PEC Zwolle

De wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle is zondagmiddag gestart zonder gevuld uitvak. Dit is besloten vlak voor de aftrap van het duel. Alle betrokken partijen zijn zeer teleurgesteld dat dit noodzakelijk is gebleken.

Onder strenge voorwaarden waren supporters van PEC Zwolle zondagmiddag welkom in De Adelaarshorst. Eén van deze voorwaarden was het verbod op het dragen van gezichtsbedekkende kleding. Al voor de aftrap werd deze regel echter door een groep overtreden. Ondanks dat Go Ahead Eagles, PEC Zwolle en alle betrokken partijen zich vooraf intensief hebben ingezet om van de IJsselderby een sfeervolle en veilige wedstrijd te maken, werden door een deel van bezoekende supporters afspraken overtreden.


Vanwege het schenden van de voorwaarden is besloten de wedstrijd niet te starten totdat de groep supporters hun gezichtsbedekkende kleding zouden verwijderen. Ondanks herhaalde oproepen is hier geen gehoor aan gegeven. Nadat er vervolgens vuurwerk werd afgestoken heeft de burgemeester van Deventer na overleg met de driehoek besloten om de wedstrijd zonder uitpubliek te laten beginnen en het uitvak te ontruimen.


Hierbij is na een besluit van de burgemeester een noodbevel van kracht geworden, waarna onder meer de ME het uitvak heeft moeten betreden. Go Ahead Eagles, PEC Zwolle, de politie en beide gemeenten zijn zeer teleurgesteld dat deze maatregelen noodzakelijk waren, zeker ook omdat alle partijen vooraf veel tijd en energie hebben gestoken in het mogelijk maken van een mooie en veilige IJsselderby.