Door de ogen van de veurzitter

Door de ogen van de veurzitter

Voorzitter Adriaan Visser schrijft met enige regelmaat een column voor de achterban van de club. Ditmaal staat zijn verhaal volledig in het teken van de eerste thuiswedstrijd in het corona-tijdperk, PEC Zwolle - Feyenoord.

Sportief

Het nieuwe seizoen is onderweg! In een wat surrealistische omgeving trapte PEC Zwolle af met een 0-2 nederlaag tegen Feyenoord. Ondanks dit resultaat, merkte ik bij mijzelf en vele anderen behoorlijk wat optimisme na afloop. Het positiespel was goed verzorgd, de spelers wisten elkaar te vinden en defensief werd er weinig weggegeven. Keerzijde van de medaille is wel, dat moet ik eerlijk toegeven, dat er door onze mannen ook niet bijster veel werd gecreëerd. Het resulteerde in een interessante wedstrijd, die zich voornamelijk op het middenveld afspeelde. Daarbij waren wij tamelijk ongelukkig bij twee penaltymomenten, waar we er wel eentje tegen, maar niet eentje mee kregen. Overkoepelend biedt de seizoenstart veel perspectief, zeker met die verstanden dat we nog niet op volle oorlogssterkte zijn en Pelle Clement, Rico Strieder en Slobodan Tedic misten. De competitiestart zette afgelopen weekend ook meteen van allerlei prachtige initiatieven in gang. Zoals de groep sponsoren die in Zwolse theaters de Spiegel een avondvullend programma inclusief wedstrijd kreeg aangeboden. Of de PEC Zwolle Truck van Roscom Promotie die op pad ging naar Laag Zuthem, waar enkele seizoenkaarthouders die niet bij de wedstrijd konden zijn werden verrast met een voorbeschouwing, livestream en optredens.


Organisatorisch

Werkelijk waar alles was anders, afgelopen zaterdag bij PEC Zwolle – Feyenoord. Een officiële in- en uitstroom, het horecabeleid, de plaats van de interviews na afloop, zittend napraten in de businessclub, de mondkapjesverplichting en zo kan ik nog wel even doorgaan. Desalniettemin wil ik allereerst een groot compliment maken, aan eenieder zaterdag aanwezig. Met elkaar hebben we er een goede en veilige avond van gemaakt. Een eerste wedstrijd in een half jaar tijd die organisatorisch een goede basis en uitgangspositie biedt voor de komende thuisduels. Want natuurlijk viel er links en rechts het nodige op te merken over de gang van zaken, maar vergeet niet dat het ook voor onze complete organisatie de vuurdoop was in dit nieuwe normaal. De wedstrijd is inmiddels volop geëvalueerd en daar is al een eerste lering uit getrokken. Zo ontstonden er zaterdag (te) lange rijen voor de tourniquets, vanwege het fanatisme waarmee onze veiligheidsorganisatie de gezondheid van supporters checkte. Gelukkig werd de doorstroom voor de aftrap van de wedstrijd versneld, waardoor nagenoeg iedereen tijdig op de tribune zat. Om zoveel als mogelijk supporters op onze tribunes te kunnen plaatsen en zodoende de 1 op 2 regeling waar te maken, bieden we ook plekken in het gastenvak aan. Vanwege het beveiligingsglas dat wij daar normaal gesproken dienen te plaatsen om supporters van de tegenpartij te mogen verwelkomen, is het zicht in dit vak beperkt (wat op zichzelf ook te denken geeft, immers uitsupporters zijn ook gasten van onze club, iets waarover we mijns inziens de komende tijd nog eens verder in gesprek moeten). Dat leverde enkele teleurgestelde reacties op via de socials van de club. Weet dat wij op dit moment bezig zijn om te kijken of we dit glas tijdelijk kunnen verwijderen om zodoende de zichtlijnen te optimaliseren. Wat ook nog verder geoptimaliseerd dient te worden is het programma voor aanvang van een wedstrijd. Totdat de warming-up begint zijn we aan het kijken naar diverse vormen van entertainment om de supporters die wij tijdig vragen aanwezig te zijn, wat vermaak te bieden. Het laatste punt dat ik hier even wil aankaarten is het zingen tijdens de wedstrijd. Ik snap als geen ander, dat je de behoefte hebt om onze spelers op het veld aan te moedigen en naar voren te dirigeren. Het (deels) wegdrukken van het uiten van emoties tijdens een voetbalwedstrijd is daarbij hartstikke onnatuurlijk. Dat hebben we allemaal afgelopen zaterdag wel ervaren en daar heb ik het zelf ook moeilijk mee. Toch zullen we op zoek moeten naar alternatieven om ons enthousiasme of afgunst te uiten. Trommel bijvoorbeeld op de stoeltjes voor je of klap in de handen. Het is verre van ideaal, maar het is voorlopig wel het nieuwe normaal waar we met elkaar gehoor aan dienen te geven. Overigens staan wij als organisatie altijd open voor feedback van supporters. Daar worden onze socials constant voor gemonitord. Wil je jouw ervaringen, positief of negatief, liever persoonlijk delen, dan mag je ook altijd een e-mail sturen naar info@peczwolle.nl. Wij zijn namelijk voortdurend op zoek naar manieren om binnen de corona-richtlijnen de sfeer en betrokkenheid in het stadion te verhogen. Uit de verschillende brainstormsessies komen (al dan niet realistische) ideeën zoals optredens vanaf de dakrand, aankleding van het stadion met fraaie beelden van Ronald Westerhuis of van Herman Brood, die vroeger ooit nog eens voor PEC Zwolle heeft gespeeld, het overvliegen van een reclamevliegtuig om een ieder te bedanken voor de ondersteuning en zo kan ik nog wel even doorgaan. Alle inspiratie en ideeën zijn welkom! De corona-crisis verbiedt ons gelukkig niet om creatief te denken en jullie kunnen ons daar oprecht mee helpen. Onder de beste inzendingen verloten we voor 22 september het prachtige derde wedstrijdshirt van de club….


Terugkijkend op het eerste speelweekend rest mij niets anders dan te zeggen hoe blij ik weer ben dat de Eredivisie begonnen is. Dat we weer met elkaar genieten van mooie aanvallen en discussiëren over arbitrale beslissingen. Ondertussen gaat onze wedstrijdorganisatie in volle vaart vooruit richting de volgende thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam en maakt ons eerste elftal zich op voor het eerste uitduel, zaterdagmiddag bij AZ. Op naar een in vele opzichten bijzondere en mooie jaargang!


Met sportieve groet,


Adriaan Visser

Voorzitter PEC Zwolle

Eredivisie partners

pec zwolle t-shirts