PEC Zwolle verliest oefenduel tegen Rayo Vallecano
In het eigen MAC3PARK stadion oefende PEC Zwolle vandaag tegen het Spaanse Rayo Vallecano. De nummer acht van La Liga was in Zwolle sterker én doelgerichter, en won het oefenduel dan ook ruim (0-5).
PEC Zwolle trof, in een met bijna vierduizend supporters goed gevuld MAC3PARK stadion, een sterke tegenstander. De nummer acht van Spanje vorig seizoen was scherp in de kansen die het kreeg en schoot er in de eerste helft drie binnen.
Net niet voor De Rooij
PEC kreeg in de eerste helft een aantal mogelijkheden. Sherel Floranus zag zijn poging met moeite gekeerd wordend oor de keeper en Eliano Reijnders schoot via een Spanjaard net over het doel. De grootste Zwolse mogelijkheid was voor Kaj de Rooij. Hij kon richting het doel opstomen nadat Jamiro Monteiro met een uitstekende tackle de bal had veroverd. De Rooij prikte de bal echter niet tussen de palen, maar net naast het doel.
In de tweede helft was het direct Rayo Vallecano die opnieuw scoorde: 0-4. Daarna bleef het duel, mede door wisselingen aan beide kanten, redelijk in evenwicht. Toch konden de Spanjaarden in de slotfase nog een keer scoren, waardoor het 0-5 werd.
Volgende week zaterdag reist PEC Zwolle af naar het Engelse Portsmouth voor de laatste oefenwedstrijd voor de start van de competitie.
PEC Zwolle – Rayo Vallecano 0-5 (0-3).
Toeschouwers: 3.850
Scheidsrechter: Nijhuis
Opstelling:
PEC Zwolle: Schendelaar, Reijnders, Graves, Mac Nulty, Floranus (68. Van der Haar), Thomas (77. Fichtinger), Oosting (68. Aertssen), Monteiro (77. Reiziger), Mbayo, Kostons, De Rooij (85. Lagsir)
Scoreverloop:
12. Oscar Guido Trejo 0-1
24. Randy Nteka 0-2
32. Jorge de Frutos Sebastián 0-3
47. Pedro Diaz Fanjul 0-4
74. Etienne Eto’o Pineda 0-5